ТОРАТЕРАПІЯ

Учасники проекту «ТУРБОТЛИВИЙ ЗВ’ЯЗОК»(«Let’s get connected» за підтримки JDC www.jdc.org) 24 травня на  online-зустрічі з «ТОРАТЕРАПІЇ» разом з психологом Тетяною Резуненко розглянули тижневий розділ ТОРИ главу «БЕАР» — на горі. «І говорив Господь Мойсеєві на горі Синай: … Коли прийдете на землю, яку Я даю вам, нехай святкує земля суботу для Господа». Тора наказує раз на сім років припиняти сільськогосподарські роботи в Ерец Ісраель. Цей суботній рік називається шміта. Через кожні сім семирічних циклів, у п’ятдесятий рік, настає Йовель (ювілей); про його прихід сповіщають трубленням у шофар у Йом Кіпур. Цього року також заборонено обробляти землю. Бог обіцяє євреям надвисокі врожаї напередодні шмити і йовеля, щоб забезпечити їхні потреби в період простою. У ювілейний рік вся земля поверталась колишнім власникам заради збереження її початкового поділу серед колін, всі єврейські раби одержували свободу, навіть якщо вони ще не відпрацювали на господаря шість років.

Присутнім на  online-зустрічі було надано можливість згадати про свій ювілей, як він проходив і які почуття викликав? Було помічено, що це особливий рубіж і є можливість із напрацьованим досвідом розпочати життя наново.

Як завжди, інтерес притягує тема взаємин: не ображайте один одного, підтримай брата… Побійся Бога — знайомі слова, Він все бачить! Ми згадали Аарона, який любив світ і мирив людей, згадали через притчі, як зміцнювати здорові взаємини.

Необхідно бачити, як весь світ змінюється у кожній нашій дії, що відповідає заповідям даним на горі Сінай.

Шабат Шалом!

Комментарии закрыты.