Проект «ТУРБОТЛИВИЙ ЗВ’ЯЗОК»

«Чому єврейські письменники навчали дітей?» під такою назвою  відбулась online-зустріч для учасників проекту «ТУРБОТЛИВИЙ ЗВ’ЯЗОК» Центра «Хесед Шмуель». 27 травня у літературно-музичній вітальні напередодні свята «Дня захиста дітей» учасники заходу в інтерактивній формі згадували відомих єврейських письменників, які писали для дітей – С.Маршак, К.Чуковський, А.Барто, В.Драгунський, Л.Лагін, Л. Квітко. Також читали вірші цих поетів напам’ять, які розповідали своїм дітям, онукам та  правнукам. А у кінці online-заходу робили висновки: творчість виховувала, вчила гарному поетичному слову, давала змогу пізнавати світ, мріяти…

Наступна online-зустріч у цей день була присвячена святу Лаг ба- Омер.

26 травня був дивовижний день — Лаг ба-Омер, який відзначається як свято, коли влаштовують пікніки та паради, палять багаття та стріляють із лука. Безліч людей відвідує цього дня гору Мерон в Ізраїлі, де знаходиться могила великого мудреця рабі Шимона Бар Йохая. Він був автором книги Зогар, основної праці Каббали — містичного вчення Тори. Та день своєї смерті заповів відзначати, як день великої радості. Цей тиждень був тижнем подяки, смирення, вдячності, що властиво Аарону, який любив людей і примиряв їх. На online-зустрічі учасники разом з психологом Тетяною Резуненко розглянули шляхи, як тренувати здатність визнавати правду, реальність і як робити це приємно та красиво. Адже можна говорити прямо і грубо або лестити і маніпулювати. Тоді світ не змінюється на краще. А душа єврейська прагне хороших змін: гнів змінити на лагідність, страх перетворити на пригоду, замість заздрощів отримати натхнення, а ненависть перетворити на любов.

Коли мова зайшла про талісмани і те, що може оберігати єврея, група запропонувала цілий список: Тора, молитви, мезуза, псалми, заслуги Праведників і Сам В-ній. Вкотре ми переконуємося в актуальності та користі пізнання та навчання. Скільки таємниць можна відкрити для себе та які винести важливі уроки! Найвищий ступінь прояву мудрості — це робота над своїми людськими якостями і, як наслідок, духовне зростання з допомогою В-нього. Всім благословень та удачі!

Комментарии закрыты.