Проект «ТУРБОТЛИВИЙ ЗВ’ЯЗОК»

Через труднощі можна пройти не тільки не втративши щось, а й здобувши нові знання. Чергова online-зустріч відбулась у жіночому клубі «Естер» під назвою «Дорогий посуд той, що має історію». Скляний, керамічний, фаянсовий…. Історій та спогадів було дуже багато!

А на online-зустрічах у малих групах учасники також розглядали тему — «Прикмети та забобони». Що це таке? Звідки вони з’явилися і чи варто їх боятися? Разом почали розбиратися! Вважається, що прикмета — те, що було «помічено». Забобона ж походить від фрази «те, у що вірять марно». Єдина проблема полягає в тому, що межа між цими двома поняттями не стабільна. Фактично одне з часом перетікає в інше. Протягом усієї online-зустрічі учасники більше і більше згадували та доповнювали список прикмет та забобонів. Список виявився великим. Його очолив чорний кіт, який «жив та був» і дорогу переходив. Бідолашний, він став жертвою безпричинної ненависті. Від страху перед прикметами потрібні захисні інструменти.

Найвищий рейтинг отримали два представники тваринного світу: дятел за постукування по дереву та верблюд за плювання через ліве плече тричі. Перед учасниками online-зустрічі стояло завдання: із усього списку відокремити єврейські прикмети від неєврейських. Не легко, але впоралися! З гумором та позитивом присутні на заході поставили за мету: напрацювати та закріпити корисні, з глибоким змістом «прикмети», зробивши їх нашими звичками. Тоді таке, як цдака, молитва, вивчення Тори стане нам рідним.

Ці online-зустрічі відбулись  завдяки проекту «ТУРБОТЛИВИЙ ЗВ’ЯЗОК» («Let’s get connected» за підтримки JDC www.jdc.org).

Комментарии закрыты.